0086 15243605894

[email mbrojtur]

EN
Të gjitha kategoritë

Lajme

Shtëpi> Lajme

Lajme

Na Kontaktoni

Email: [email mbrojtur]

Telefon: 0086 731 85240616

Shtoni: Dhoma 2702, Ndërtesa #2, Zhongyijiujun, Nr.29, Rruga Junxing Jugore, Distrikti Yuelu, Changsha, Hunan, Kinë.

 • Zhvillimi i tubave prej çeliku inox
  prill 28

  Çdo material çeliku që është i hapur në të dy skajet dhe ka një seksion të zbrazët dhe gjatësia e të cilit është më e madhe se perimetri i seksionit, mund të quhet tub çeliku. Kur gjatësia është më e vogël se perimetri i seksionit, mund të quhet segment tubi ose montim tubi. Të gjithë i përkasin kategorisë së produkteve të tubave.

 • Perspektivat e aplikimit të tubave prej çeliku inox
  prill 28

  Tub çelik inox është një seksion çelik ekonomik. Është një produkt i rëndësishëm në industrinë e hekurit dhe çelikut. Mund të përdoret gjerësisht në dekorimin e jetesës dhe industrinë. Materialet e zakonshme janë 201 dhe 304.

 • Shkaqet e 304 ndryshkut të çelikut inox
  prill 28

  Jonet e klorurit janë gjerësisht të pranishme, si kripa, djersa, uji i detit, flladi i detit, toka etj. Në mjedisin ku jonet e klorurit janë të pranishëm, çeliku inox korrodohet shpejt dhe madje tejkalon çelikun e zakonshëm me karbon të ulët. Jonet e klorurit formojnë një kompleks me Fe në elementët aliazh, i cili redukton potencialin pozitiv të Fe, dhe më pas oksidohet nga oksiduesi për të hequr elektronet.

 • Vetitë e tubave prej çeliku inox
  prill 28

  Rezistenca sipërfaqësore është më pak se 1000 trilion; mbrojtje ndaj rezistencës ndaj konsumit; shtrihet; rezistencë e shkëlqyer kimike; rezistencë e mirë ndaj metaleve alkali dhe acideve; qëndrueshmëri e fortë; fikës zjarri.